sowie

Bądź Na Czasie

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2011-05-31 14:45

Ostatni komentarz: Z okazji Dnia Dziecka polecam kreatywne gry planszowe. W sklepie www.planszosfera.pl z tej okazji przygotowane zostały promocje na ciekawe tytuły. Szczególnie polecam gry: "Pluszaki Rozrabiaki", "Jungle Speed", "Talisman:Magia i Miecz", czy też rewelacyją układankę logiczną "Troja".
dodany: 2013.05.09 10:09:32
przez: planszosfera.pl
czytaj więcej
Data newsa: 2011-07-01 12:47

Ostatni komentarz: najlepsza eurofala [kolorowa]
dodany: 2013.03.10 11:28:26
przez: pokrycia
czytaj więcej
Data newsa: 2012-03-13 11:59

Ostatni komentarz: Autorka lub autor tej zabawy pisząc, że Święto Kobiet to typowe święto komunistyczne to typowy nieuk nieznający histori.
dodany: 2012.06.03 11:03:48
przez: orzeł
czytaj więcej
Data newsa: 2011-10-03 09:58

Ostatni komentarz: Polecam dobry blog poświęcony tematyce rynku pracy niepełnosprawnych, znajdziesz tam wiele artykułów opisujących ułatwienia i trudności na jakie możemy napotkać w pracy lub w trakcie jej szukania. Polecam
http://www.krzysztofpaterka.blox.pl
dodany: 2012.03.19 13:17:15
przez: panterka
czytaj więcej
Data newsa: 2011-08-29 12:51

Ostatni komentarz: tylko kominek tradycyjny!!1
dodany: 2011.11.15 11:14:50
przez: stary
czytaj więcej
Data newsa: 2011-05-06 08:51

Ostatni komentarz: Zapraszam do komentowania, wyjdźmy z marazmu ;]
dodany: 2011.05.10 08:53:37
przez: Opera
czytaj więcej
POLECAMY
Najsłynniejszy polski Anglik w Wałbrzychu
2012-05-16 08:38

Kevin Aiston, czyli najpopularniejszy Anglik w Polsce, odwiedził nasze miasto. Showman, znany z takich programów, jak „Europa da się lubić” uczestniczył w Tygodniu Kultury Brytyjskiej, organizowanym corocznie w Szkole Podstawowej nr 5. Artysta, kucharz, pisarz, a na co dzień funkcjonariusz straży pożarnej – Kevin Ainston, to barwna postać, która stara się propagować w Polsce kulturę swojego ojczystego kraju. Showman, przyjechał do Wałbrzycha na zaproszenie Szkoły Podstawowej nr 5, w której odbywał się Tydzień Kultury Brytyjskiej. Świętowanie rozpoczęło się w poniedziałek. Uczniowie przyszli w tym dniu do szkoły udekorowani flagami brytyjskimi lub ubrani w jej kolorach. Klasy IV - VI wykazały się znajomością kultury i zwyczajów krajów anglojęzycznych uczestnicząc w szkolnym konkursie wiedzy. Młodsze dzieci z klas I - III także zgłębiały tradycje i kulturę Wielkiej Brytanii.


Na zajęciach komputerowych kolorowały flagę brytyjską, poznawały tajemnice Stonehenge, czytały wiadomości na temat siedziby królowej Elżbiety - zamku Westminster. W klasach odbywały się zajęcia, na których dzieci poznawały sposób picia angielskiej herbaty. Podczas Tygodnia Kultury Brytyjskiej rozegrano również turniej w piłkę nożną. Gościem specjalnym obchodów był Kevin Aiston, który chętnie podpisywał autografy, pozował do zdjęć oraz odpowiadał na pytania dzieci i dorosłych. Kevin nie krył, że lubi obalać mity i stereotypy, jakie przypisane są w naszym kraju do Anglików. – Często chcą wiedzieć, jaka naprawdę jest Królowa Elżbieta. Tak jakbym jadł z nią codziennie lunch i mógł powiedzieć: „Ela, to naprawdę spoko kobieta” – śmieje się Anglik. Kevin Ainston dużo opowiadał również o swoich pasjach, jak gotowanie, fotografowanie, oraz piłka nożna. Nazwę jego ukochanego klubu „Chelsea” wytatuowaną ma na ręce. Tak również nazwał swoje dwie córki. Gość mówił także o trudnościach z nauką języka polskiego. To właśnie przez zainteresowanie pewnym słowem po raz pierwszy usłyszał o naszym kraju. - Ja nawet nie wiedziałem, że Polska istnieje. – przyznaje Kevin – W Londynie poznałem jednak paręnaście lat temu pewnego Polaka, który co 10 sekund powtarzał słowo na „k”. Zapytałem „co to znaczy”, a on odparł, że coś bardzo brzydkiego. Spytałem wtedy, w jakim to języku – on na to, że po polsku. „Gdzie leży Polska, zatem?”. On mówi: „Wiesz gdzie są Niemcy?” – tak. „A wiesz gdzie Rosja?” – no tak, odparłem. „To my leżymy dokładnie pośrodku”. Ja wtedy użyłem właśnie tego słowa na „k”, a on odparł: „To już rozumiesz co to znaczy” – opowiada Kevin. Gość, który na dobre zadomowił się w naszym kraju, miał okazję obejrzeć program przygotowany przez uczniów podstawówki. Dzieci pokazały z czym kojarzy im się Wielka Brytania, na czym polega angielski humor, szkockie skąpstwo, czy deszczowa pogoda na wyspach. Nie zabrakło również piosenek, wykonywanych w języku angielskim. Kevin Ainston po występach artystycznych i panelu dyskusyjnym, udał się na zwiedzanie Zamku Książ oraz okolic Wałbrzycha. Spieszył się również na mecz Chelsea – Barcelona, który jak się później okazało, jego ukochany klub wygrał 1:0. Wywiad z Kevinem Aistonem na sąsiedniej stronie. Red.
źródło: 30minut
 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: