sowie

Moto

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
2012-10-16 09:00


Niemal 60 tysięcy złotych kosztowały trzy nowe biletomaty, które pojawiły się na świdnickich przystankach. Dodatkowo dla większego komfortu wszystkie urządzenia zostały zamontowane pod wiatą przystanku. Nowe biletomaty w których przez całą dobę można kupować bilety jednorazowe oraz czasowe: dwugodzinne oraz dobowe, dostępne są przy ulicy Jana Riedla, kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Westerplatte przy Galerii Świdnickiej.

czytaj więcej... (kliknij)

2012-04-25 11:55

Organizacja przywracania kontroli granicznej była głównym celem ćwiczeń, które odbyły się na przejściu Jakuszyce – Harrachov. W zajęciach uczestniczyło kilkudziesięciu funkcjonariuszy Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej. Na drodze krajowej nr 3, na terenie RCz patrol czesko - polski typował podróżnych do kontroli, którzy byli zatrzymywani w głównym punkcie kontrolnym już po stronie polskiej. Kontrolą objęci zostali wytypowani uczestnicy ruchu. Tego dnia na DK3 funkcjonowały dwa punkty kontroli, punkt kontroli szczegółowej (samochód specjalistyczny typu schengenbus) oraz patrol zabezpieczający i blokujący. W działaniach udział wzięło ok. 30 funkcjonariuszy: Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej, Izby Celnej, policji polskiej i czeskiej oraz inspektorzy Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego. Podczas działań pracowały dwa psy służbowe SG przeszkolone do wykrywania narkotyków i materiałów wybuchowych. (red)
Źródło: 30minut

2011-05-27 15:39

Niejednemu kierowcy podnosi się ciśnienie gdy stoi przy dystrybutorze paliwa na stacji benzynowej. Za litr tak zwanej "zupy" do naszego pojazdu musimy wydać już około 5 złotych. Nie dziwi więc fakt, że wielu zmotoryzowanych postanawia zamontować w swoich samochodach instalację gazową. Taki wydatek może się zwrócić już po 10 tysiącach przejechanych kilometrów.
Sklepy "Wszystko po 5 złotych" przeżywają właśnie swój renesans. W swojej ofercie mogłyby spokojnie umieścić benzynę oraz ropę napędową. Cena ta, w odniesieniu do litra paliwa nie jest jednak już tak kusząca. Coraz więcej kierowców postanawia zatem zamontować w swoim samochodzie instalację gazową, lub zakupić auto, które już taką posiada. Wciąż istnieje jednak duża grupa sceptyków, którzy uważają, że gaz znacznie szybciej niszczy silnik. Firmy zajmujące się montażem profesjonalnych układów gazowych zapewniają jednak, że nowoczesne instalacje nie mają negatywnego wpływu na nasz pojazd.

czytaj więcej... (kliknij)

ARCHIWUM