sowie

Zdrowie

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2011-10-03 09:58

Ostatni komentarz: Polecam dobry blog poświęcony tematyce rynku pracy niepełnosprawnych, znajdziesz tam wiele artykułów opisujących ułatwienia i trudności na jakie możemy napotkać w pracy lub w trakcie jej szukania. Polecam
http://www.krzysztofpaterka.blox.pl
dodany: 2012.03.19 13:17:15
przez: panterka
czytaj więcej
Data newsa: 2011-05-06 08:51

Ostatni komentarz: Zapraszam do komentowania, wyjdźmy z marazmu ;]
dodany: 2011.05.10 08:53:37
przez: Opera
czytaj więcej
POLECAMY
2014-08-26 10:24

Każdy kto ma czworonożnego pupila w domu powinien znać podstawowe zasady prawidłowego żywienia psów. Psy jak każde inne zwierzęta potrzebują karmy zbilansowanej pod względem wszystkich składników pokarmowych. Jest to bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju zwierzęcia.

czytaj więcej... (kliknij)

2014-08-11 11:15

Ponad 4 tysiące złotych kosztowały nowe alkomaty, które świdniccy policjanci otrzymali od prezydenta z okazji 95. Rocznicy powstania Policji Państwowej. Zakup ma związek z ogólnopolską kampanią „Powstrzymać pijanego kierowcę”.

czytaj więcej... (kliknij)

2012-10-16 09:26

 

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych zaprasza do udziału w siódmej edycji konkursu „Akcja Akacja, Akcja Dąb – Niezwykli Dolnoślązacy 2012” - Idea konkursu pozostaje niezmienna od siedmiu lat, wciąż poszukujemy pełnych inwencji kobiet i mężczyzn, którzy zmieniają świat na lepszy. Nasza akcja promuje i nagradza kobiety oraz mężczyzn, którzy w sposób wyjątkowy działają na rzecz innych osób i swojego otoczenia – mówią organizatorzy. Laureaci konkursu w Parku im. Edyty Stein we Wrocławiu zasadzą drzewka akacji i dębu, jako symbole ich wkładu w rozwój środowisk lokalnych Dolnego Śląska. Dla kogo jest ta nagroda?

czytaj więcej... (kliknij)

2012-08-30 13:37


Funkcjonariusze SOSG, IC i CBŚ ujawnili w Legnicy nielegalne wyroby akcyzowe o wartości 60 tysięcy złotych. W sprawie zatrzymano dwóch Polaków – właścicieli towaru. Funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej, Izby Celnej i CBŚ, podczas kontroli samochodu osobowego, ujawnili w jego bagażniku kilkadziesiąt plastikowych butelek alkoholu o pojemności 0,9 litra oraz 20 półkilogramowych worków z tytoniem bez akcyzy. W wyniku dalszych czynności, w pomieszczeniu magazynowym na terenie Legnicy, funkcjonariusze ujawnili kolejne zakazane wyroby: ponad 400 litrów spirytusu (93%), 50 kilogramów tytoniu oraz kilkanaście paczek papierosów opatrzonych ukraińską akcyzą. Ciecz rozlana była do przezroczystych butelek, tytoń popakowany był w foliowe worki.

czytaj więcej... (kliknij)

2012-04-17 15:02

W wieku 21 lat służył w batalionie ułanów. Podczas II Wojny Światowej brał udział w kampanii wrześniowej. Ma pięcioro dzieci oraz szesnaścioro wnucząt i prawnucząt. W ubiegłym tygodniu Wiktor Krzak skończył sto lat! Według jubilata receptami na długie życie są: pogoda ducha, optymizm oraz brak stresu. Wiktor Krzak, który od ośmiu lat mieszka na terenie Świdnicy, urodził się 2 kwietnia 1912 roku.

czytaj więcej... (kliknij)

2012-02-23 11:19

Zasady prawidłowego odżywiania – poleca Piotr Wojciukiewicz specjalista ds. dietetyki i zdrowego stylu życia Witamin Shop
1. Pięć posiłków dziennie – zalecane. Zaleca się jeść co najmniej 3 posiłki dziennie, ale najlepszym rozwiązaniem są 4-5 posiłków dziennie. Taka ilość posiłków gwarantuje nam wzrost tempa metabolizmu. Trzeba też zaznaczyć, że nie wolno najadać się do syta, lecz tylko zaspokajać uczucie głodu. Organizm prawidłowo funkcjonuje jeśli otrzymuje regularne średnio-energetyczne posiłki. Należy więc zmniejszyć ilość spożywanego pokarmu i rozłożyć 3 duże posiłki na 4-5 małych.
2. Jedz dużo surowych warzyw i owoców.
Dieta bogata w produkty nieprzetworzone. Surowe warzywa i owoce są najlepszym źródłem dostarczania do organizmu niezbędnych witamin, minerałów, błonnika oraz takich substancji jak: bioflawonoidy, antyoksydanty, węglowodany oraz inne substancje witamino podobne. Posiłki, które są surowe i nie ulegają przetworzeniu poprzez gotowanie, smażenie, pieczenie, zawierają pełnowartościowe składniki odżywcze. Wartość kaloryczna surowych posiłków jest znacznie niższa od innych produktów.
3. Suplementy diety.
Suplementy diety wbrew pozorom zażywa za żywa kategorycznie więcej ludzi niż nam się wydaje. Wyszczególniamy suplementy diety, które posiadają za zadanie poprawę naszej siły, mojej masy i wytrzymałości, ale również wyszczególniamy preparaty, które poprawiają wygląd paznokci bądź wzmacniają włosy. Suplementacja jest tak bardzo popularna, że dosłownie nie zdążyliśmy zauważyć jak bardzo zadomowiła się ona w naszym normalnym życiu. W dzisiejszych czasach żyjemy w ciągłym pospiechu i stresie. Dlatego tez niewielu z nas zwraca uwagę na to co je i jak wygląda jego dieta. Bardzo często jemy byle co i byle gdzie. W związku z tym w naszej diecie często brakuje wielu witamin i mikroelementów, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Dlatego też aby uzupełnić te braki należy zażywać różnego rodzaju suplementy diety, które pomagają naszemu organizmowi zachować właściwą równowagę. Obecnie w środkach masowego przekazu są reklamowane suplementy diety, których charakteryzują się naprawdę szerokim działaniem. I tak. Istnieją suplementy diety, których zadaniem jest wspomaganie organizmu w procesie odchudzania lub nabierania masy oraz takie, które uzupełniają braki witamin i mikroelementów, które pomagają zachować zdrowie i ładny wygląd i witalność. Preparaty te możemy przyjmować w naprawdę różnej formie, począwszy od ziołowej herbatki, a skończywszy na tabletkach lub w płynie. Należy jednak pamiętać, że suplementy diety nie zastąpią nam dobrze zbilansowanej diety i ich stosowanie jest jedynie jej uzupełnieniem!
 

2012-01-30 13:15

Obowiązkowy kask dla dzieci poniżej 16 roku życia, wysokie kary za jazdę pod wpływem alkoholu oraz mniejszy tłok na trasach zjazdowych to tylko niektóre ze zmian jakie weszły w życie od 1 stycznia 2012 roku. Nowa ustawa o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach oraz na zorganizowanych terenach narciarskich wprowadza takie zmiany jak obowiązek jazdy na nartach lub snowboardzie w kasku dla dzieci i młodzieży do 16. roku życia. Wcześniej obowiązek ten dotyczył tylko dzieci do lat 12.

 

czytaj więcej... (kliknij)

2012-01-30 13:15

Bojanice, Komorów, Bystrzyca Dolna, Pszenno – to kolejne sołectwa, które zorganizowały w swoich świetlicach noworoczne spotkania dla seniorów i mieszkańców wsi. Już po raz piąty gospodarzem spotkania w Bojanicach było Koło Gospodyń Wiejskich. Jak zawsze na zaproszonych gości czekały przysmaki przygotowane przez panie, które aktywnie działają w Kole i przez cały rok czynnie biorą udział w imprezach gminnych i powiatowych. Produkty wypiekane z mąki orkiszowej, ciasta marchewkowe i wiele innych ekologicznych przysmaków znają nie tylko mieszkańcy gminy, ale i powiatu, m.in. za sprawą targów zdrowej żywności. Cześć skrzętnie chronionych receptur zdradziły także widzom TVP Wrocław, biorąc udział w nagraniu programu „On i Ona”. Obecna na spotkaniu wójt gminy Świdnica, życzyła wszystkim dużo zdrowia i radości w każdym dniu nadchodzącego roku. Cieszę się, że podtrzymujecie bożonarodzeniową tradycję kolędowania. Niech w tym Nowym Roku nam wszystkim dobrze się darzy. Z okazji Dnia Babci i Dziadka życzę wszystkim dużo zdrowia, uśmiechu na każdej twarzy i rodzinnego ciepła.
źródło: 30minut
 

2011-10-03 09:58

Jak trudno w dzisiejszych czasach znaleźć pracę wie każdy bezrobotny. Szczególnie, gdy jest osobą niepełnosprawną. Osoby niepełnosprawne to jedna z głównych grup społecznych szczególnie narażona na wykluczenie społeczne. Przejawia się to m.in. ograniczonym uczestnictwem w życiu społecznym, izolacją, biedą oraz brakiem pracy.

W ich przypadku ma to podwójny aspekt. Po pierwsze finansowy. Po drugie psychiczny, bo znalezienie pracy ma duży wpływ na poprawę samooceny. Większość z nich to osoby charakteryzujące się lekkim i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Wiedzą o tym m.in. pracodawcy, którzy utworzyli stanowiska telemarketerów. Telepraca, z której najczęściej korzystają właśnie pracownicy telemarketingu oraz działów obsługi klienta, to jedna z popularniejszych form elastycznego zatrudniania. Szczególnie wygodna dla osób, które z różnych przyczyn, czasami od nich niezależnych, muszą pozostawać w domu. Dotyczy to m.in. osób niepełnosprawnych. Dla nich to często jedyna możliwość zarobkowania. Pracownik taki nie musi zmagać się z barierami, które napotyka w drodze do pracy czy w siedzibie firmy. Utrudnieniem dla rozpowszechniania tej formy zatrudnienia może być słaby dostęp do sieci teleinformatycznych na wsiach i w małych miejscowościach, a więc tam, gdzie osoby niepełnosprawne mają największe trudności ze znalezieniem pracy. Kolejnym rozwiązaniem dla bezrobotnych niepełnosprawnych może być również dzielenie stanowiska pracy oraz praca w niepełnym wymiarze godzinowym.

czytaj więcej... (kliknij)

2011-07-20 09:57

Obecnie znanych jest wiele różnych technik wykonywania masażu. Jedne z nich mają na celu ukojenie nerwów i zrelaksowanie pacjenta, inne mają działanie odchudzające, ujędrniające, rozluźniające, pobudzające czy zdrowotne.

Jakiekolwiek działanie miałby masaż, na który właśnie wybieramy się do SPA, nasze nastawienie psychiczne jest pozytywne. Na samą myśl o masażu wielu z nas dochodzi do wniosku, że to jest właśnie to, czego nam w danej chwili potrzeba.
Dlaczego tak lubimy masaż? Kto choć raz skorzystał z usług profesjonalnego gabinetu masażu, na pewno zna odpowiedź na to pytanie.

czytaj więcej... (kliknij)

ARCHIWUM