sowie

Praca

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2011-10-03 09:58

Ostatni komentarz: Polecam dobry blog poświęcony tematyce rynku pracy niepełnosprawnych, znajdziesz tam wiele artykułów opisujących ułatwienia i trudności na jakie możemy napotkać w pracy lub w trakcie jej szukania. Polecam
http://www.krzysztofpaterka.blox.pl
dodany: 2012.03.19 13:17:15
przez: panterka
czytaj więcej
POLECAMY
2018-04-12 11:55

Za pośrednictwem Internetu załatwiamy dziś bardzo wiele spraw - zarówno zawodowych, jak i prywatnych.
Jako użytkownicy sieci jesteśmy narażeni na szereg niebezpieczeństw związanych z naszymi danymi oraz istotnymi informacjami przechowywanymi na naszych urządzaniach.

Poniżej kilka podstawowych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w sieci. Naprawdę warto ich przestrzegać!
Projekt dofinansowany z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

czytaj więcej... (kliknij)

2014-09-09 12:38

Nawet 20 tysięcy złotych mogą wygrać uczestnicy konkursu „Napisz o Świdnicy”. Temat pracy powinien poruszać zagadnienia związane z aktualnymi potrzebami miasta i wpisywać się w Strategię Rozwoju Miasta. Prace należy składać do 3 października.

czytaj więcej... (kliknij)

2012-09-18 12:43


Dwustu pierwszoklasistów nie mogło się mylić......wybierając Zespół Szkół nr 5 jako kolejny etap edukacji. W nowoczesnej placówce przy ulicy Ogrodowej na młodych ludzi czekają bogato wyposażone specjalistyczne pracownie, przyjaźnie nastawieni nauczyciele oraz wysoki poziom kształcenia. Zespół Szkół nr 5 w Wałbrzychu to ponad 60 lat tradycji w kształceniu doskonałych techników, sportowców, a także polityków. Młodzi ludzie, którzy zdecydowali się wybrać tę placówkę nie patrzyli jednak wstecz, ale kierowali się tym, w jaki sposób szkoła może im dopomóc w przyszłym życiu zawodowym. -Nie kształcimy bezrobotnych, ale profesjonalnie przygotowanych do podjęcia pracy techników oraz mechaników- przyznał Piotr Krzywda, dyrektor placówki.

czytaj więcej... (kliknij)

2012-09-14 12:56


Nawet 400 złotych kosztuje komplet nowych podręczników dla jednego ucznia. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej osób postanawia zakupić używane książki dla swoich pociech. Komisy z podręcznikami przeżywają zatem renesans, a rodzice poszukują oszczędności by wyprawić dzieci do szkoły. Wakacje powoli dobiegają końca, a w sklepach z używanymi książkami gromadzą się tłumy. Zakup podręczników „z drugiej ręki” to oszczędność nawet do 200 złotych, w zależności od stanu wydawnictwa. Nie wszystkie książki możemy nabyć jednak po tańszych cenach. Tak jest w przypadku ćwiczeń do nauczania wczesnoszkolnego oraz podręczników z nową podstawą programową. - Od „zerówki” do klasy trzeciej szkoły podstawowej, dzieci korzystają z książek wycinając, malując i wklejając do nich zadania. Trudno zatem odsprzedać taki podręcznik - przyznaje Adrian Kotlarz, sprzedawca podręczników z sieci „Świstak Książki”. – Do części klas pierwszych wchodzi również nowa podstawa programowa i na runku również nie ma wydawnictw używanych – dodaje pracownik. Dlaczego nowe książki są takie drogie?

czytaj więcej... (kliknij)

2012-08-22 11:37


Co to jest czas. Czas jest naszym najważniejszym aktywem. Bez naszej woli płynie, nie możesz go zatrzymać. Zawsze natomiast możesz zarządzać sobą, możesz tak się zorganizować aby zrobić jak najwięcej w tym samym czasie. Od tego zależy czy Twój czas biegnie szybko lub płynie powoli. Często podaje się przykład z kamieniami i piaskiem. Jeżeli najpierw napełnisz pojemnik kamieniami, będzie jeszcze miejsce na piasek. Jeżeli odwrócisz kolejność, może nie być już miejsca na kamienie. I tak kamienie to twoje priorytety. Jeżeli nie zaplanujesz swojego dnia i wypełnisz go drobnostkami, zabraknie ci czasu na kamienie. Zarządzanie czasem to optymalne korzystanie z zasobów. Dzięki niemu, możemy działać efektywnie, wydajnie. Naucz się walczyć z rabusiami czasu.

czytaj więcej... (kliknij)

2012-07-04 13:01


Aż na 4 lata zwolniony z czynszu byłby najemca lokalu, gdzie powstaną Sukiennice Świdnickie. Mimo tej oferty do przetargu zgłosiła się jedna osoba... która planowała obiekt zagospodarować w inny sposób. Teraz władze miasta zorganizują spotkanie z przedsiębiorcami, by jeszcze raz przedyskutować projekt sukiennic. Obiekt ma ponad 120 metrów kwadratowych i znajduje się w samym centrum Rynku, na miejscu starej księgarni Empik. Do tej pory nikogo nie zainteresował pomysł Sukiennic Świdnickich, mimo iż władze miasta obiecały zwolnić najemcę z płacenia czynszu przez cztery lata. Jedyna oferta jaka wpłynęła, odbiegała od założonego planu. Inwestor chciał prowadzić w tym miejscu inną działalność. Z tego powodu przetarg unieważniono i postanowiono rozpisać nowy.

czytaj więcej... (kliknij)

2012-04-02 10:22

Rafał Kaczor (Sportowe Kryształy), Edyta Nawrocka (Kulturalne Kryształy), Towarzystwo Przyjaciół Lwowa (Pozarządowe Kryształy), Robert Ławski (Samorządowe Kryształy), Anna Zalewska (Polityczne Kryształy), Bel-Pol (Kryształ wśród Pracodawców), Agnieszka Gajda (Akademickie Kryształy) - oto laureaci tegorocznej edycji plebiscytu Kryształy i Kamienie. Za porażkę minionego roku uznano upadek MPK. Tegoroczna edycja najbardziej prestiżowego plebiscytu w regionie wałbrzysko-świdnickim ściągnęła tłumy gości. Sala Teatru Zdrojowego w Szczawnie - Zdroju wypełniona była po brzegi. W trzeciej edycji Kryształów i Kamieni wprowadzono dużą zmianę.

czytaj więcej... (kliknij)

2011-10-03 09:58

Jak trudno w dzisiejszych czasach znaleźć pracę wie każdy bezrobotny. Szczególnie, gdy jest osobą niepełnosprawną. Osoby niepełnosprawne to jedna z głównych grup społecznych szczególnie narażona na wykluczenie społeczne. Przejawia się to m.in. ograniczonym uczestnictwem w życiu społecznym, izolacją, biedą oraz brakiem pracy.

W ich przypadku ma to podwójny aspekt. Po pierwsze finansowy. Po drugie psychiczny, bo znalezienie pracy ma duży wpływ na poprawę samooceny. Większość z nich to osoby charakteryzujące się lekkim i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Wiedzą o tym m.in. pracodawcy, którzy utworzyli stanowiska telemarketerów. Telepraca, z której najczęściej korzystają właśnie pracownicy telemarketingu oraz działów obsługi klienta, to jedna z popularniejszych form elastycznego zatrudniania. Szczególnie wygodna dla osób, które z różnych przyczyn, czasami od nich niezależnych, muszą pozostawać w domu. Dotyczy to m.in. osób niepełnosprawnych. Dla nich to często jedyna możliwość zarobkowania. Pracownik taki nie musi zmagać się z barierami, które napotyka w drodze do pracy czy w siedzibie firmy. Utrudnieniem dla rozpowszechniania tej formy zatrudnienia może być słaby dostęp do sieci teleinformatycznych na wsiach i w małych miejscowościach, a więc tam, gdzie osoby niepełnosprawne mają największe trudności ze znalezieniem pracy. Kolejnym rozwiązaniem dla bezrobotnych niepełnosprawnych może być również dzielenie stanowiska pracy oraz praca w niepełnym wymiarze godzinowym.

czytaj więcej... (kliknij)

2011-09-12 09:48

Kryzys, który przetoczył się niedawno przez wiele krajów na świecie pokazał, że dla harmonijnego rozwoju rynku pracy niezbędne jest wykształcenie i upowszechnienie nowych form zatrudnienia. Takie metody już są, ważne, aby je wdrożyć i przekazać wiedzę na ich temat. Zarówno pracownicy jak i pracodawcy muszą szybko reagować na dynamiczne zmiany rynku pracy. Wymagania rosną, trzeba umieć znaleźć takie struktury zatrudnienia, by utrzymywać stałe, niskie koszty i osiągać coraz więcej. Na nowe wyzwania można odpowiadać stosując np. telepracę, job rotation (wymiana pracy), job sparing (spółdzielnie pracy), outsourcing pracowniczy, leasing pracowniczy, zatrudnienie w niepełnym wymiarze, pracę na wezwanie, samozatrudnienie czy umowę cywilno-prawną, czyli formę zatrudnienia pracownika sezonowego.

czytaj więcej... (kliknij)

ARCHIWUM