sowie

Ekologia

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2011-08-29 12:51

Ostatni komentarz: tylko kominek tradycyjny!!1
dodany: 2011.11.15 11:14:50
przez: stary
czytaj więcej
POLECAMY
2013-08-08 14:30


Postawiono pięć przystanków dydaktyczno - przyrodniczych, przebudowano 1,5 km ścieżek, rozbudowano i ogrodzono plac zabaw dla dzieci z siłownią terenową. Dodatkowo posadzono drzewa i rośliny ozdobne. Park Sobieskiego oddany do użytku mieszkańcom.
Modernizacja największego parku w mieście rozpoczęła się rok temu. Udało się pozyskać na ten cel prawie 1,5 miliona złotych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. W pierwszym etapie rewitalizacji utworzono trasy przyrodniczo- edukacyjne. Stworzono 5 przystanków dydaktyczno - przyrodniczych: teren „kamieniołomów”,aleja kasztanowców, „stok narciarski” - punkt widokowy na Stary Zdrój, Ptasią Kopę, Wzgórze Giedymina, „Schronisko Harcówka” - „okno widokowe” na panoramę Śródmieścia i kompleks leśny Góry Chełmiec oraz „Różanka”. Ponadto przebudowano 1,5 km ścieżek.

czytaj więcej... (kliknij)

2012-10-15 14:22

 

Nagrody rzeczowe, puchary, tytuły mistrzów, a przede wszystkim dobra zabawa. Już wkrótce odbędzie się kolejna, siódma edycja „Dyktanda Świdnickiego”. W tym roku możemy spodziewać się tematyki leśnej. Organizatorzy zapraszają również urzędników, którzy wezmą udział w osobnej klasyfikacji punktowej. Po raz siódmy Liga Kobiet Polskich w Świdnicy organizuje „Dyktando Świdnickie”. Mieszkańcy miasta i okolic będą mogli sprawdzić swoją znajomość ortografii, a przy tym wygrać ciekawe nagrody, ufundowane przez Electrolux w Żarowie, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji, drogerię „Lipsick” oraz Lasy Państwowe Nadleśnictwo Świdnica- W tym roku tematyka dyktanda będzie dotyczyć lasów. Na sprawdzenie swoich umiejętności zapraszamy również urzędników zatrudnionych w jednostkach samorządu terytorialnego Miasta Świdnica, Powiatu Świdnickiego oraz gminy – mówi Elżbieta Dudziak, przewodnicząca świdnickiego koła Ligi Kobiet.

 

 

 

czytaj więcej... (kliknij)

2012-05-16 08:41


Osoby, które wjeżdżają pociągiem do Wałbrzycha ze strony Jeleniej Góry powinny być odciągane od okien. Tylko w ten sposób uda się uniknąć wstydu związanego z widokiem śmietniska, które powstaje na skarpie przy torach wzdłuż ulicy Starachowickiej. Niestety najsmutniejsze jest to, że jego autorami są sami mieszkańcy. Śmietnik, który powstaje wzdłuż torów kolejowych wpływa jednak na wizerunek Wałbrzycha. I to negatywnie. Wydawać się może, że teraz powinno na nim zależeć podwójnie. Zbliżają się bowiem mistrzostwa Euro 2012. W pociągach jadących do Wrocławia od Jeleniej Góry podróżować będą nie tylko turyści, ale i kibice. Zapewne nie tylko z Polski, ale i innych państw. Wstydem będzie dla miasta jeśli zamiast zdjęć ulubionych piłkarzy fotografować będą skarpę przy ulicy Starachowickiej W Wałbrzychu. Apelujemy do właściciela tego terenu - miasta lub PKP - o zainteresowanie się tematem. Poważniej niż tym, który sygnalizowaliśmy pisząc o śmieciach na ulicy Reja. Tam zalegają do dzisiaj. (para
źródło: 30minut

2011-12-06 10:44


Program ten pokazuje, jak działać na rzecz ludności z krajów globalnego południa i jak robić to mądrze i odpowiedzialnie, z poszanowaniem godności ludzi, których chcemy wspierać. Poniedziałkowa akcja uczniów z 3 LO w Wałbrzychu, która odbyła się w Galerii Viktoria dotyczyła jednego z tematów projektu - etyczna konsumpcja.
 

czytaj więcej... (kliknij)

2011-08-29 12:51

OKOmin. To profesjonalna i prężnie rozwijająca się na lokalnym rynku firma. - Jakość, bezpieczeństwo i komfort naszych Klientów to dla nas najwyższe priorytety - mówi właściciel firmy Łukasz Oko

- Co to jest biokominek?
- Różnica między biokominkiem, a kominkiem tradycyjnym, który zapewne wszyscy znają, polega przede wszystkim na tym, że nie pali się w nim drewnem czy węglem, lecz biopaliwem - alkoholem pochodzenia roślinnego. Posiadane w naszej ofercie biopaliwo posiada atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny, w związku z czym jest całkowicie bezpieczne. Dzięki temu, że podczas spalania biopaliwa nie powstają żadne szkodliwe dla człowieka substancje nie wymaga on zastosowania przewodów kominowych.

czytaj więcej... (kliknij)

2011-07-25 15:50

Zużywasz Mniej, Zyskujesz Więcej - to hasło przewodnie Zielonego Miesiąca w fabryce Toyoty w Wałbrzychu, corocznej kampanii mającej na celu promowanie ekologicznych zachowań i praktyk w pracy i w domu wśród pracowników fabryki. Zielony Miesiąc organizowany jest w Toyocie od siedmiu lat. W ramach tegorocznej edycji zorganizowany został m.in. konkurs fotograficzny o tematyce związanej z hasłem Zielonego Miesiąca, konkurs na kaizen czyli usprawnienie dotyczące ochrony środowiska. W centrum sportowo-konferencyjnym Toyoty - Taiikukan zorganizowana została specjalna ekspozycja z ekologicznymi rozwiązaniami, które można zastosować w domowej łazience takimi jak perlatory czyli rozrzedzacze wody, fotoczujniki czy inne energooszczędne urządzenia. Wszyscy pracownicy, którzy wzięli udział w ankiecie na temat zasad środowiskowych obowiązujących w zakładzie otrzymali ekologiczny upominek - specjalną klepsydrę uświadamiającą jak długość kąpieli wpływa na zużycie wody.

czytaj więcej... (kliknij)

2011-05-27 15:39

Niejednemu kierowcy podnosi się ciśnienie gdy stoi przy dystrybutorze paliwa na stacji benzynowej. Za litr tak zwanej "zupy" do naszego pojazdu musimy wydać już około 5 złotych. Nie dziwi więc fakt, że wielu zmotoryzowanych postanawia zamontować w swoich samochodach instalację gazową. Taki wydatek może się zwrócić już po 10 tysiącach przejechanych kilometrów.
Sklepy "Wszystko po 5 złotych" przeżywają właśnie swój renesans. W swojej ofercie mogłyby spokojnie umieścić benzynę oraz ropę napędową. Cena ta, w odniesieniu do litra paliwa nie jest jednak już tak kusząca. Coraz więcej kierowców postanawia zatem zamontować w swoim samochodzie instalację gazową, lub zakupić auto, które już taką posiada. Wciąż istnieje jednak duża grupa sceptyków, którzy uważają, że gaz znacznie szybciej niszczy silnik. Firmy zajmujące się montażem profesjonalnych układów gazowych zapewniają jednak, że nowoczesne instalacje nie mają negatywnego wpływu na nasz pojazd.

czytaj więcej... (kliknij)

ARCHIWUM