sowie

Sport

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
2014-08-11 11:25

Sylwia, 36 lat, mamusia dwóch wspaniałych chłopców, Kuby i Wojtusia. Jeździła wcześniej na rowerze rekreacyjnie. Uwielbiała długie wycieczki tym pojazdem, a na jesieni 2013 roku postanowiła rozwinąć skrzydła w ulubionej dyscyplinie. Postawiła sobie cel by wziąć udział w amatorskim wyścigu otwierającym Tour de France- La Marmotte, w czasie , w jakim jeszcze żaden uczestnik nie pokonał tego dystansu. Osiem godzin i osiemdziesiąt dziewięć sekund. W takim czasie nawet żaden mężczyzna nie pokonał tego trudnego dystansu. A jest to nie lada wyczyn, bo 174 kilometrowa trasa biegnie przez alpejskie przełęcze, gdzie strome podjazdy i zjazdy wymagają nie lada kondycji.

czytaj więcej... (kliknij)

2012-08-20 15:51


Bieg z 70kg manekinem, 100 uderzeń 6kg młotem, bieg z 20kg obciążeniem, przeskoczenie 3m ściany – to tylko wybrane konkurencje, jakie odbyły się w ostatni weekend w Toruniu. Podczas IV Mistrzostw Toughest Firefighter Alive Husqvarna Poland ponad 200 zawodników rywalizowało w najtrudniejszych zawodach na świecie! „Najtwardszym z Najtwardszych Strażaków” został Niemiec polskiego pochodzenia – Joachim Posanz. Tytuł „Najtwardszego Strażaka” w klasyfikacji TFA Husqvarna Poland otrzymał po raz czwarty Marcin Zdziebło. Na Rynku Nowomiejskim do zaciętego boju o tytuł „Najtwardszego Strażaka” stanęło ponad 200 zawodowych strażaków z 11 krajów. Polskę reprezentowali przedstawiciele prawie wszystkich województw. Przez dwa dni – 21 i 22 lipca – zawodnicy walczyli w 10 wyczerpujących konkurencjach. TFA Husqvarna Poland 2012 dostarczyło nam ponownie wielu emocji i wrażeń! Każdy z zawodników włożył wiele pracy, wysiłku i poświęcenia, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki. Wszyscy strażacy wykazali się ambicją, profesjonalizmem oraz dokładnością w działaniu. Każdy był dzielny! Najlepsi z najlepszych otrzymali medale i wartościowe nagrody, w tym pilarki Husqvarna – powiedział Maciej Konieczny, Sales Manager Dealer, Husqvarna Poland. Na Mistrzostwach TFA Husqvarna Poland najlepsi strażacy z Polski i ze świata przy mobilizującym dopingu publiczności pokonywali wszystkie konkurencje. To było niecodzienne wydarzenie.

czytaj więcej... (kliknij)

2012-07-02 10:44

Rozpoczęła się prawdziwa gorączka związana z Mistrzostwami Europy w piłce nożnej Euro 2012. Na ulicach miast całej Polski można spotkać samochody uzbrojone w biało – czerwone flagi. W stolicach poszczególnych województw powstają strefy kibica. A w Wałbrzychu? Przybywa „kibiców” grupie referendalnej, głównie rodzicom, którzy walczyli o uratowanie szkół, a teraz o odwołanie rady miejskiej przed upływem kadencji. Do grona mieszkańców dołączyły organizacje polityczne: Prawo i Sprawiedliwość, Nowoczesny Wałbrzych, Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz Ruch Poparcia Palikota. Do udziału w wyborach zachęca również część obecnych radnych: Cezary Kuriata, Mirosław Lubiński i Alicja Rosiak. Dokładnie 24 czerwca, gdy w Kijowie rozlegnie się gwizdek sędziego w meczu pierwszego zespołu grupy D i drugiego z C, członkowie komisji wyborczych rozpoczną liczenie głosów. Gdzie będzie więcej kibiców?

czytaj więcej... (kliknij)

2011-07-18 22:46

Rozpczęcie Euro 2012 nastąpi w dniu 8 czerwca 2012 roku (piątek) w Warszawie, meczem w którym zagrają Polacy.

Finał zaplanowano na 1 lipca 2012r. (niedziela) i rozegrany zostanie na stadionie narodowym w Kijowie.

czytaj więcej... (kliknij)

2011-05-18 14:29

Notowanie rankingu FIFA w maju 2011r. nic nie zmieniło w czołowej dziesiątce. Liderem nadal jest mistrz świata Hiszpania przed drugą Holandią oraz trzecią Brazylią.

Polska reprezentacja w piłce nożnej nadal plasuje się na dalekim 71. miejscu. Najlepsze miejsce w tym rankingu osiągnęliśmy w 2007 roku i zajmowaliśmy wówczas 16. miejsce. Najgorszą pozycją, którą osiągnęliśmy natomiast jest 73. miejsce w grudniu 2010 roku.

czytaj więcej... (kliknij)

2011-05-04 09:24

Zarówno pływanie, jak i ćwiczenia w wodzie są od dawna chętnie stosowaną formą aktywności fizycznej, wykorzystującą wpływ środowiska wodnego na organizm. Poprzez Aqua Aerobic ćwiczenia przybierają całkiem nowy wymiar, gdyż zastosowane zostają elementy treningu aerobowego, oporowego i odciążającego aparat ruchu.
W związku z tym nie jest wymagana od ćwiczących umiejętność pływania i duża sprawność fizyczna.

czytaj więcej... (kliknij)

2011-05-02 09:09

Co to jest Nordic Walking (trekking z kijkami)? Jest to bardzo ciekawa forma aktywności fizycznej. Odwzorowuje trening marszowy, aczkolwiek dzięki zastosowaniu kijów, uzyskuje się redukcję niekorzystnie działającego obciążenia stawów kończyn dolnych, oraz wzmocnienie kończyn górnych i tułowia.
Nordic Walking (NW) wymusza pracę aż 90% mięśni, co powoduje dużo większy wydatek kaloryczny. Nawet wolne chodzenie sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej.

czytaj więcej... (kliknij)

ARCHIWUM