sowie

Bądź Na Czasie

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2011-05-31 14:45

Ostatni komentarz: Z okazji Dnia Dziecka polecam kreatywne gry planszowe. W sklepie www.planszosfera.pl z tej okazji przygotowane zostały promocje na ciekawe tytuły. Szczególnie polecam gry: "Pluszaki Rozrabiaki", "Jungle Speed", "Talisman:Magia i Miecz", czy też rewelacyją układankę logiczną "Troja".
dodany: 2013.05.09 10:09:32
przez: planszosfera.pl
czytaj więcej
Data newsa: 2011-07-01 12:47

Ostatni komentarz: najlepsza eurofala [kolorowa]
dodany: 2013.03.10 11:28:26
przez: pokrycia
czytaj więcej
Data newsa: 2012-03-13 11:59

Ostatni komentarz: Autorka lub autor tej zabawy pisząc, że Święto Kobiet to typowe święto komunistyczne to typowy nieuk nieznający histori.
dodany: 2012.06.03 11:03:48
przez: orzeł
czytaj więcej
Data newsa: 2011-10-03 09:58

Ostatni komentarz: Polecam dobry blog poświęcony tematyce rynku pracy niepełnosprawnych, znajdziesz tam wiele artykułów opisujących ułatwienia i trudności na jakie możemy napotkać w pracy lub w trakcie jej szukania. Polecam
http://www.krzysztofpaterka.blox.pl
dodany: 2012.03.19 13:17:15
przez: panterka
czytaj więcej
Data newsa: 2011-08-29 12:51

Ostatni komentarz: tylko kominek tradycyjny!!1
dodany: 2011.11.15 11:14:50
przez: stary
czytaj więcej
Data newsa: 2011-05-06 08:51

Ostatni komentarz: Zapraszam do komentowania, wyjdźmy z marazmu ;]
dodany: 2011.05.10 08:53:37
przez: Opera
czytaj więcej
POLECAMY
Niepełnosprawni w pracy
2011-10-03 09:58

Jak trudno w dzisiejszych czasach znaleźć pracę wie każdy bezrobotny. Szczególnie, gdy jest osobą niepełnosprawną. Osoby niepełnosprawne to jedna z głównych grup społecznych szczególnie narażona na wykluczenie społeczne. Przejawia się to m.in. ograniczonym uczestnictwem w życiu społecznym, izolacją, biedą oraz brakiem pracy.

W ich przypadku ma to podwójny aspekt. Po pierwsze finansowy. Po drugie psychiczny, bo znalezienie pracy ma duży wpływ na poprawę samooceny. Większość z nich to osoby charakteryzujące się lekkim i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Wiedzą o tym m.in. pracodawcy, którzy utworzyli stanowiska telemarketerów. Telepraca, z której najczęściej korzystają właśnie pracownicy telemarketingu oraz działów obsługi klienta, to jedna z popularniejszych form elastycznego zatrudniania. Szczególnie wygodna dla osób, które z różnych przyczyn, czasami od nich niezależnych, muszą pozostawać w domu. Dotyczy to m.in. osób niepełnosprawnych. Dla nich to często jedyna możliwość zarobkowania. Pracownik taki nie musi zmagać się z barierami, które napotyka w drodze do pracy czy w siedzibie firmy. Utrudnieniem dla rozpowszechniania tej formy zatrudnienia może być słaby dostęp do sieci teleinformatycznych na wsiach i w małych miejscowościach, a więc tam, gdzie osoby niepełnosprawne mają największe trudności ze znalezieniem pracy. Kolejnym rozwiązaniem dla bezrobotnych niepełnosprawnych może być również dzielenie stanowiska pracy oraz praca w niepełnym wymiarze godzinowym.


Przyjęcie do pracy osoby niepełnosprawnej przynosi korzyści każdej ze stron. Dla pracodawcy oznacza to m.in. ograniczenie kosztów związanych z utrzymaniem biura, a także daje możliwość zatrudniania wykwalifikowanych pracowników, których faktyczne umiejętności przedkładane są ponad ich niepełnosprawność. Pracodawca może uzyskać również zwrot kosztów utworzenia miejsca pracy osoby niepełnosprawnej na podstawie umowy zawartej ze starostą, ale tylko pod warunkiem, że zobowiąże się do zatrudnienia osoby niepełnosprawnej przez okres co najmniej 36 miesięcy, czy otrzymać ze środków PFRON zwrot kosztów poniesionych w związku z przystosowaniem tworzonego lub istniejącego już stanowiska pracy stosownie do potrzeb wynikających ze stopnia niepełnosprawności pracownika. Bez względu na to, czy funkcjonuje jako zakład pracy chronionej, czy też działa na wolnym rynku, może wnioskować o refundację poniesionych przez niego kosztów szkolenia pracowników niepełnosprawnych. Dla pracownika natomiast elastyczne zatrudnienie daje szansę aktywizacji zawodowej. Będący dłużej bez pracy niejednokrotnie bowiem stają się bierni zawodowo. Co więcej w praktyce okazuje się, że osoby niepełnosprawne o wiele lepiej radzą sobie z wykonywanymi zadaniami. Wynika to z kilku czynników. Po pierwsze są bardziej ambitne. Do zleconych ich obowiązków podchodzą z większym zaangażowaniem. Ponadto bardziej niż pozostałym, zależy im na aktualnym stanowisku pracy. Dlatego warto zatrudniać niepełnosprawnych jeżeli tylko zdarzy się taka sposobność. Zamiast skazywać ich na kolejne lata poszukiwania stanowiska pracy, dajmy im szansę, a na pewno ją wykorzystają. My natomiast odniesiemy korzyści, których z pewnością nie będziemy nigdy żałować.Wróć
dodaj komentarz | Komentarze:

panterka
2012.03.19 13:17:15
IP: 81.219.87.20
Polecam dobry blog poświęcony tematyce rynku pracy niepełnosprawnych, znajdziesz tam wiele artykułów opisujących ułatwienia i trudności na jakie możemy napotkać w pracy lub w trakcie jej szukania. Polecam
http://www.krzysztofpaterka.blox.pl