sowie

Bądź Na Czasie

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2011-05-31 14:45

Ostatni komentarz: Z okazji Dnia Dziecka polecam kreatywne gry planszowe. W sklepie www.planszosfera.pl z tej okazji przygotowane zostały promocje na ciekawe tytuły. Szczególnie polecam gry: "Pluszaki Rozrabiaki", "Jungle Speed", "Talisman:Magia i Miecz", czy też rewelacyją układankę logiczną "Troja".
dodany: 2013.05.09 10:09:32
przez: planszosfera.pl
czytaj więcej
Data newsa: 2011-07-01 12:47

Ostatni komentarz: najlepsza eurofala [kolorowa]
dodany: 2013.03.10 11:28:26
przez: pokrycia
czytaj więcej
Data newsa: 2012-03-13 11:59

Ostatni komentarz: Autorka lub autor tej zabawy pisząc, że Święto Kobiet to typowe święto komunistyczne to typowy nieuk nieznający histori.
dodany: 2012.06.03 11:03:48
przez: orzeł
czytaj więcej
Data newsa: 2011-10-03 09:58

Ostatni komentarz: Polecam dobry blog poświęcony tematyce rynku pracy niepełnosprawnych, znajdziesz tam wiele artykułów opisujących ułatwienia i trudności na jakie możemy napotkać w pracy lub w trakcie jej szukania. Polecam
http://www.krzysztofpaterka.blox.pl
dodany: 2012.03.19 13:17:15
przez: panterka
czytaj więcej
Data newsa: 2011-08-29 12:51

Ostatni komentarz: tylko kominek tradycyjny!!1
dodany: 2011.11.15 11:14:50
przez: stary
czytaj więcej
Data newsa: 2011-05-06 08:51

Ostatni komentarz: Zapraszam do komentowania, wyjdźmy z marazmu ;]
dodany: 2011.05.10 08:53:37
przez: Opera
czytaj więcej
POLECAMY
Jak oszczędzać na ogrzewaniu domu, mieszkania?
2011-06-16 12:41

Najpopularniejszym nośnikiem ogrzewania domków jednorodzinnych jest gaz ziemny, a z kotłów kotły kondensacyjne gazowe. - Inwestujmy w urządzenia, które oszczędzają energię potrzebną do ogrzewania domków jak i podgrzewania wody, bo to się opłaca - radzi Andrzej Kita z firmy Radiator.

- Jak najtaniej ogrzać domek jednorodzinny?
- Domek jednorodzinny najtaniej w dalszym ciągu ogrzewa się paliwem stałym czyli węglem. Następnie jest gaz ziemny, olej opałowy i gaz propan-butan. Jednak od września bieżącego roku rząd wprowadza akcyzę na węgiel. Jak wtedy będą wyglądały koszty ogrzewania węglem pokaże czas. Jednak przy tym systemie ogrzewania nie bierzemy pod uwagę kosztów własnej pracy. Dlatego też najpopularniejszym nośnikiem ogrzewania domków jednorodzinnych jest gaz ziemny, a z kotłów kotły kondensacyjne gazowe, których sprawność waha się od 106%-108%, z tego względu iż odzyskują one część ciepła traconego w spalinach. Ich sprawność jest do 15% wyższa od tradycyjnych kotłów gazowych.


- W jaki sposób oszczędzać na ogrzewaniu?
- W dzisiejszych czasach względy ekonomiczne wymuszają na nas stosowanie rozwiązań, które spowodują zmniejszenie zużycia czynników energetycznych potrzebnych do ogrzania domu. Przy wyborze sposobu ogrzewania poszczególnych pomieszczeń należy rozważyć możliwość założenia ogrzewania podłogowego na przykład w kuchni, łazience, WC.

- Czy podgrzewana podłoga w mieszkaniu pobiera dużo prądu?
- Ogrzewanie podłogowe zmniejsza zużycie energii ze względu na niskie parametry pracy (do 40 stopni C), co pozytywnie wpływa na pracę kotła kondensacyjnego (mniejsze zużycie gazu), a także komfort przebywania w tych pomieszczeniach. Wspomniany już kocioł kondensacyjny gazowy ze względu na swoją konstrukcję zmniejsza już koszty ogrzewania, a gdy do współpracy z nim zastosujemy kolektory słoneczne z pompą ciepła uzyskujemy dodatkowe oszczędności ekonomiczne.

- Które ogrzewanie jest najbardziej ekonomiczne opałowe, gazowe czy elektryczne?
- W naszej strefie klimatycznej największą korzyścią z inwestycji w kolektory słoneczne jest podgrzanie wody dla celów użytkowych. Jeżeli połączymy je z pompą ciepła to w okresie od kwietnia do września praktycznie prawie w 100 % uzyskamy z tego źródła ciepłą wodę dla celów użytkowych. W pozostałym okresie w zależności od aury, powyższy układ pokryje do 50% kosztów podgrzania wody. Obecnie Fundusz Ochrony Środowiska poprzez wskazane banki dofinansowuje powyższą inwestycję dla gospodarstw domowych, wspólnot mieszkaniowych w wysokości do 45% wartości inwestycji. Jeżeli instalację wodną wykonamy w ten sposób, że wodę podgrzaną przez kolektory słoneczne będziemy używać także do pralki i zmywarki dodatkowo oszczędzamy na zużyciu prądu. Powyższa inwestycja zwraca się w ciągu 5-7 lat. Żywotność średniej klasy kolektora wynosi około 20 lat. Inwestujmy w urządzenia, które oszczędzają energię potrzebną do ogrzewania domków jak i podgrzewania wody, bo to się opłaca.

Przy wyborze sposobu ogrzewania poszczególnych pomieszczeń należy rozważyć możliwość założenia ogrzewania podłogowego na przykład w łazienceElżbieta Cichocka - 30minut


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: