sowie

Bądź Na Czasie

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2011-05-31 14:45

Ostatni komentarz: Z okazji Dnia Dziecka polecam kreatywne gry planszowe. W sklepie www.planszosfera.pl z tej okazji przygotowane zostały promocje na ciekawe tytuły. Szczególnie polecam gry: "Pluszaki Rozrabiaki", "Jungle Speed", "Talisman:Magia i Miecz", czy też rewelacyją układankę logiczną "Troja".
dodany: 2013.05.09 10:09:32
przez: planszosfera.pl
czytaj więcej
Data newsa: 2011-07-01 12:47

Ostatni komentarz: najlepsza eurofala [kolorowa]
dodany: 2013.03.10 11:28:26
przez: pokrycia
czytaj więcej
Data newsa: 2012-03-13 11:59

Ostatni komentarz: Autorka lub autor tej zabawy pisząc, że Święto Kobiet to typowe święto komunistyczne to typowy nieuk nieznający histori.
dodany: 2012.06.03 11:03:48
przez: orzeł
czytaj więcej
Data newsa: 2011-10-03 09:58

Ostatni komentarz: Polecam dobry blog poświęcony tematyce rynku pracy niepełnosprawnych, znajdziesz tam wiele artykułów opisujących ułatwienia i trudności na jakie możemy napotkać w pracy lub w trakcie jej szukania. Polecam
http://www.krzysztofpaterka.blox.pl
dodany: 2012.03.19 13:17:15
przez: panterka
czytaj więcej
Data newsa: 2011-08-29 12:51

Ostatni komentarz: tylko kominek tradycyjny!!1
dodany: 2011.11.15 11:14:50
przez: stary
czytaj więcej
Data newsa: 2011-05-06 08:51

Ostatni komentarz: Zapraszam do komentowania, wyjdźmy z marazmu ;]
dodany: 2011.05.10 08:53:37
przez: Opera
czytaj więcej
POLECAMY
Etyczna konsumpcja
2011-12-06 10:44


Program ten pokazuje, jak działać na rzecz ludności z krajów globalnego południa i jak robić to mądrze i odpowiedzialnie, z poszanowaniem godności ludzi, których chcemy wspierać. Poniedziałkowa akcja uczniów z 3 LO w Wałbrzychu, która odbyła się w Galerii Viktoria dotyczyła jednego z tematów projektu - etyczna konsumpcja.
 


Wyniki ankiety pokażą, jaka jest świadomość i postawa lokalnej społeczności a rozdawane ulotki miały na celu edukację i mogły przyczynić się do zmiany postaw w zakresie konsumpcji. Równolegle szkoła w Czechach w Pilźnie przeprowadzi taką samą ankietę – później między szkołami zostaną porównane wyniki. Dzięki temu programowi wspólnie możemy działać na rzecz świata opartego na równowadze ekonomicznej, społecznej i ekologicznej oraz na prawach człowieka. W Polsce działa coraz więcej szkół, w których jest realizowana edukacja globalna. Program „Szkoła globalna działa lokalnie” został stworzony , żeby pomóc ludziom w uboższych krajach Afryki, Azji i Ameryki Łacińskiej. Program daje możliwość zdobycia wiedzy o ważnych zagadnieniach współczesnego świata i działania, tak, abyśmy przekonali się, że wspólnie możemy kształtować świat bardziej sprawiedliwy dla wszystkich ludzi, szczególnie tych mieszkających na innych kontynentach!. Program jest realizowany w pięciu etapach: nauka, badanie, działanie, akcja w szkole, akcja w społeczności lokalnej, międzynarodowa kampania społeczna.Zmiany klimatyczne zachodzące na Ziemi stanowią duże zagrożenie dla nas wszystkich, a ich skutki najbardziej obserwujemy w krajach globalnego Południa ( Afryce, Ameryce Południowej i Azji ). Istotne jest aby zacząć zmieniać styl życia oraz nawyki, zainicjować zmiany w środowisku lokalnym które w późniejszym czasie przyczynia się do rozwiązania problemu globalnego. W działaniu globalnym można zainicjować akcje np. sadzić drzewa, wprowadzić odnawialne źródła energii np. energię słoneczną, wiatrową lub wodną, ograniczać straty energii poprzez termomodernizację budynków. W działaniach szkolnych można np. ograniczać ilość opakowań, segregować śmieci, zbierać baterie ...Fair Trade, czyli Sprawiedliwy Handel to coś więcej niż moda. To przekonanie, że w imię bogacenia się nie możemy ignorować problemów innych mieszkańców naszej planety. Producenci żywności w krajach globalnego południa (Ameryki Łacińskiej oraz Afryki) dostają zazwyczaj około 1-2% ceny, którą my za ich produkty płacimy w supermarketach. Ich środowisko naturalne jest eksploatowane do granic możliwości. Innymi słowy, żyjemy na ich koszt. Sprawiedliwy Handel przyczynia się do zrównoważonego rozwoju krajów globalnego południa przez oferowanie lepszych warunków handlowych rolnikom, utrzymującym się z uprawy kawy, herbaty, kakao i innych produktów rolnych, które potem trafiają na nasz rynek. To szansadla mieszkańców Trzeciego Świata na poprawę swojego losu, bowiem system certyfikacji daje gwarancjęlepszych cen oraz korzystniejszych kontraktów na zbyt produktów. Podstawowe standardy Sprawiedliwego Handlu to: cena minimalna Fairtrade, premia Fairtrade na rzecz lokalnej społeczności, możliwość prefinansowania, umowy długoterminowe oraz produkcja odpowiedzialna społecznie i ekologicznie
Źródło: 30minut
 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: