sowie

Bądź Na Czasie

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2011-05-31 14:45

Ostatni komentarz: Z okazji Dnia Dziecka polecam kreatywne gry planszowe. W sklepie www.planszosfera.pl z tej okazji przygotowane zostały promocje na ciekawe tytuły. Szczególnie polecam gry: "Pluszaki Rozrabiaki", "Jungle Speed", "Talisman:Magia i Miecz", czy też rewelacyją układankę logiczną "Troja".
dodany: 2013.05.09 10:09:32
przez: planszosfera.pl
czytaj więcej
Data newsa: 2011-07-01 12:47

Ostatni komentarz: najlepsza eurofala [kolorowa]
dodany: 2013.03.10 11:28:26
przez: pokrycia
czytaj więcej
Data newsa: 2012-03-13 11:59

Ostatni komentarz: Autorka lub autor tej zabawy pisząc, że Święto Kobiet to typowe święto komunistyczne to typowy nieuk nieznający histori.
dodany: 2012.06.03 11:03:48
przez: orzeł
czytaj więcej
Data newsa: 2011-10-03 09:58

Ostatni komentarz: Polecam dobry blog poświęcony tematyce rynku pracy niepełnosprawnych, znajdziesz tam wiele artykułów opisujących ułatwienia i trudności na jakie możemy napotkać w pracy lub w trakcie jej szukania. Polecam
http://www.krzysztofpaterka.blox.pl
dodany: 2012.03.19 13:17:15
przez: panterka
czytaj więcej
Data newsa: 2011-08-29 12:51

Ostatni komentarz: tylko kominek tradycyjny!!1
dodany: 2011.11.15 11:14:50
przez: stary
czytaj więcej
Data newsa: 2011-05-06 08:51

Ostatni komentarz: Zapraszam do komentowania, wyjdźmy z marazmu ;]
dodany: 2011.05.10 08:53:37
przez: Opera
czytaj więcej
POLECAMY
Referendum o odwołanie rady miejskiej
2012-07-02 10:43

Grupa mieszkańców dążących do odwołania rady miejskiej przed upływem kadencji otrzymała poparcie zarówno części społeczeństwa, jak i partii politycznych oraz organizacji pozarządowych. – Chętnie skorzystamy z wiedzy osób, które się na tym znają. Najważniejszy jest jednak dla nas wymiar „ponad podziałami”, który tutaj ma miejsce. Opcje, które na co dzień nie zgadzają się ze sobą i stoją po przeciwnych stronach sceny politycznej, dzisiaj walczą o wspólną sprawę – mówi Monika Misińska–Wrona z grupy referendalnej.Podobnie jak inni zdaje sobie sprawę z tego, że aby referendum było ważne do urn musi pójść ponad 23 tysiące osób. Dlatego zapewnia, że do końca będą zachęcać mieszkańców do udziału w głosowaniu. Jej zdaniem powodów do odwołania rady miejskiej przed upływem kadencji jest wiele. - Najważniejszy jest chyba wymiar moralny sposobu rządzenia. Niektórzy radni wykazali się totalną arogancją i ignorancją w odniesieniu do obywateli. Ciężko nie wspomnieć tutaj o doprowadzeniu do ruiny finansowej Wałbrzycha, gdzie część tych radnych wykonywała ślepo rozkazy i popierała każdy pomysł swoich zwierzchników. Pracowników rozlicza się za efekty i nikogo to nie dziwi. Radni miejscy również powinni przejść taką weryfikację, w związku z tak dużym niezadowoleniem społeczeństwa – mówi Misińska – Wrona. - Jakie były reakcje radnych, gdy dowiedzieli się, że wojewoda uchylił decyzję rady miejskiej w sprawie likwidacji PSP nr 31? Czy któryś z nich powiedział „przepraszam”? - pytamy. - Nie mieliśmy z ich strony takich sygnałów. Pierwsze co zrobiliśmy, po dowiedzeniu się o tej decyzji, to był kontakt z radnymi, którzy nas wspierali. Oni nie ukrywali zadowolenia i radości. Reszta nie wiem jak zareagowała. Słyszałam, choć nie było mnie wtedy na sali obrad, jak zachował się radny Szpur. Dyskutowano na temat termomodernizacji szkoły 31, która niestety została przesunięta w czasie, bądź w ogóle odwołana. Nie wiemy z jakiego powodu, choć można się domyślać… Rady Szpur wstał i powiedział, że remont w ogóle nie powinien się odbyć, a placówka ma zostać zlikwidowana. Mniemam zatem, że nie zmienili swojego zdania. Mamy nadzieję, że więcej nie będą głosowali w tej sprawie, gdyż wymienimy ich 24 czerwca – odpowiada. - dlaczego wałbrzyszanie powinni wziąć udział w referendum? - kontynuujemy. - Ponieważ warto brać udział w tym co dzieje się w mieście i mieć wpływ, jak będzie wyglądać. Przede wszystkim trzeba być konsekwentnym. Jeżeli wybraliśmy jakiegoś człowieka, to oceńmy teraz jego pracę i zweryfikujmy radnego. Wałbrzych nie musi być byle jaki. My chcemy, żeby to miasto było na wysokim poziomie. Nie zgadzamy się z większością radnych, którzy nie uczestniczą w jego życiu, tylko głosują, tak jak im każą. Głosowanie to nasze prawo i możliwość wyboru. My – zwykli, „szarzy” ludzie, możemy zmienić bardzo dużo - kończy. Rafał Pawłowski

źródło: 30minut
 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: