sowie

Bądź Na Czasie

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2011-05-31 14:45

Ostatni komentarz: Z okazji Dnia Dziecka polecam kreatywne gry planszowe. W sklepie www.planszosfera.pl z tej okazji przygotowane zostały promocje na ciekawe tytuły. Szczególnie polecam gry: "Pluszaki Rozrabiaki", "Jungle Speed", "Talisman:Magia i Miecz", czy też rewelacyją układankę logiczną "Troja".
dodany: 2013.05.09 10:09:32
przez: planszosfera.pl
czytaj więcej
Data newsa: 2011-07-01 12:47

Ostatni komentarz: najlepsza eurofala [kolorowa]
dodany: 2013.03.10 11:28:26
przez: pokrycia
czytaj więcej
Data newsa: 2012-03-13 11:59

Ostatni komentarz: Autorka lub autor tej zabawy pisząc, że Święto Kobiet to typowe święto komunistyczne to typowy nieuk nieznający histori.
dodany: 2012.06.03 11:03:48
przez: orzeł
czytaj więcej
Data newsa: 2011-10-03 09:58

Ostatni komentarz: Polecam dobry blog poświęcony tematyce rynku pracy niepełnosprawnych, znajdziesz tam wiele artykułów opisujących ułatwienia i trudności na jakie możemy napotkać w pracy lub w trakcie jej szukania. Polecam
http://www.krzysztofpaterka.blox.pl
dodany: 2012.03.19 13:17:15
przez: panterka
czytaj więcej
Data newsa: 2011-08-29 12:51

Ostatni komentarz: tylko kominek tradycyjny!!1
dodany: 2011.11.15 11:14:50
przez: stary
czytaj więcej
Data newsa: 2011-05-06 08:51

Ostatni komentarz: Zapraszam do komentowania, wyjdźmy z marazmu ;]
dodany: 2011.05.10 08:53:37
przez: Opera
czytaj więcej
POLECAMY
Głowa pełna pomysłów
2012-10-09 11:29


Helen Doron Early English to międzynarodowa sieć szkół językowych obecna w ponad 30 krajach świata. Nauczanie w Centrach HDEE oparte jest na naturalnej metodzie nauki opracowanej przez brytyjską lingwistkę – Helen Doron. Bazuje na 10 następujących po sobie kursach, przeznaczonych dla dzieci od 3. miesiąca życia do 14 lat. Program umożliwia kontakt z językiem angielskim 14 razy w tygodniu oraz udział w ogólnorozwojowych zajęciach w małej grupie rówieśniczej. Uczniowie poznają od 250 do 1700 słów rocznie. Mamo, dlaczego drzewa nie rosną do góry nogami? to pytanie z pewnością przeraża niejednego rodzica, a tymczasem powinien się z niego cieszyć. Jeśli maluch, jest w stanie wyobrazić sobie absurdalne sytuacje, to świadczy to o jego wysokim stopniu kreatywności.


W jaki sposób i dlaczego warto rozwijać tę cechę? Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, kreatywność nie jest cechą wrodzoną można się jej nauczyć. Warunkiem jest jednak to, że będziemy ją ćwiczyć już od najmłodszych lat. Pomysłowość pomaga rozwinąć ogólną umiejętność myślenia, dzięki niej możemy wykorzystywać nasze indywidulane zdolności w różnych dziedzinach życia niemalże we wszystkim, co robimy. – Rozwój umiejętności dziecka oraz kształtowanie twórczego myślenia powinny więc odbywać się do 6 roku życia. Wówczas maluch jest w stanie osiągnąć najlepsze efekty – mówi Katarzyna Nowogórska, nauczyciel w Centrum Helen Doron Early English. Należy pamiętać, że dzieci z niezwykłą łatwością przyswajają nową wiedzę i umiejętności. Charakteryzuje ich także konsekwencja w dążeniu do wyznaczonych celów i rzadko kiedy przejmują się niepowodzeniami lub porażkami. Ważne jest więc, by stworzyć im takie środowisko, które wspomogłoby rozwój ich naturalnego potencjału kreatywności, a jednocześnie uchroniło przed tworzeniem w ich psychice niebezpiecznych blokad, takich jak np. „wewnętrzny krytyk”, który powoduje, że w chwili twórczej weny w umysłach niektórych ludzi rodzą się nagle wątpliwości, podważające sensowności i realność ich pomysłów.Jedną z form pobudzania kreatywności dziecka, jest jego udział w zajęciach tematycznych. Dzięki nim, może poznawać różne kierunki rozwoju oraz odkrywać swoje pasje. Zajęcia plastyczne, muzyczne, teatralne, ruchowe czy językowe pomagają pobudzić jego wyobraźnię, rozwijają także umiejętności manualne oraz koordynację wzrokowo-ruchową – mówi Katarzyna Nowogórska, nauczyciel w Centrum Helen Doron Early English. – Dzięki nauczaniu opartym na różnych technikach i ćwiczeniach, maluchy dowiadują się tego, w jaki sposób wykorzystywać poszczególne umiejętności w różnych dziedzinach, np. ucząc się słówek z języka obcego rysują ich znaczenia – łączą zdolności plastyczne z wiedzą językową. Co więcej, taka nauka wymaga pracy wielu zmysłów jednocześnie, co korzystnie wpływa na rozwój dziecięcej wyobraźni – kończy ekspertka. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.helendoron.pl Agencja inplusPR / E. Cichocka
Źródło: 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: